Trepi terminid

DetailSelgitus
1TrepivalemTrepivalem 2H+B=630mm, on tuletatud inimese keskmisest sammupikkusest. Mugavaks peetakse treppe, millel tõusu ja astme sügavus valemis annab tulemuseks vahemiku 590...650mm.
2PõskpuuMaterjaliks puit või värvi alla puit kaetud HDF plaadiga. Põskpuud on kas kinnised (Classic), kus astmed kinnitatakse tapiühendusse kruviliitega läbi põskpuu või sadulpõsepuud (Modern), kus astmed kinnitatakse tüübelühendusega.
3PostMaterjal puit. Põskpuu ja käsipuu ühendused kruviliitega.
4KäsipuuMaterjal puit . Piirdepulgad tapitud käsipuusse. Käsipuu kõrgus on astme esiserva puutuja ja käsipuu ülemise joone vaheline distants.
5AsteMaterjal puit. Astmed asetatakse kinnise (Classic) põsepuu tapiühendusse ja kinnitatakse kruviliitega või sadulpõsepuu (Modern) horisontaallõikele ja kinnitatakse tüübelühendusega.
6VarvaslaudMaterjal puit või MDF. Ülemine serv ja otsad tapitud astmesse ning põskpuusse, alumine kinnitus kruviliitega astmesse.
7TurvaliistMaterjal puit. Kinnitatud kruviliitega astmesse. Arvestatud maksimaalne astmetevaheline vaba kõrgus 99mm. Valitav lisavarustusena, ei kuulu standardvarustusse.
8KatteplaatMaterjal puit või MDF. Viimistluse ja materjali valik sarnaselt kas astmete või põskpuuga. Valitav lisavarustusena, ei kuulu standardvarustusse.
9PiirdepulkÜmarad pulgad puidust ø22mm või metallist ø20 mm. Kandilised pulgad puidust 25x25mm. Tapitud käsipuusse ja põskpuusse (Modern põskpuu puhul tapitud astmesse).
10AluslattMaterjal puit või puit kaetud HDF. Kinnitatakse kruviliitega piirdepulga tapist põrandasse. Viimistluse ja materjali valik sarnaselt põskpuuga. Kuulub korruspiirde kooslusesse.
11Korruspiire Korruspiire pikkus alla 3500mm on ilma vahepostita, pikkus üle 3500mm on vahepostiga. Koosteosad: aluslatt, otsapostid, vahepost, piirdepulgad, käsipuu. Koosteosade valikud sarnased trepipiirdega. 
12KatteliistKatteliist katab vahelae nurka, ning varjab aluslati ja põranda liitumisjoont. Materjal ja viimistlus sama mis aluslatil. Mõõdud 25x45mm. Valitav lisavarustusena, ei kuulu standardvarustusse.
13Vaba käigu laius

1. Ilma käsipuuta.

13

2. Käsipuu siseküljel.

13

3. Käsipuu välisküljel.

13

4. Käsipuu sise- ja välisküljel. 

14Vaba käigu kõrgusVähim mõõt käigu joonest vahelae servani.
15Astme sügavus Horisontaalmõõt astme esiservast teise astme esiserva puutujani.
16Astme tõusVertikaalmõõt kahe astme horisontaalpindade vahel.
17Põskpuu lisamõõtPõsepuu alumise osa lisapikkus. Ei ole osa trepi kõrgusmõõdust. Ei loeta alumise astme tõusu hulka. Valitav lisavarustusena, ei kuulu standardvarustusse.
18ÜhendusliistÜlemise astme ja põranda liite ühendusliist. Valitav lisavarustusena, ei kuulu standardvarustusse.